WYKORZYSTANIE METODY KRAKOWSKIEJ W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ I KLASACH I-III ONLINE

Metoda z powodzeniem jest wykorzystywana w stymulowaniu dzieci z problemami rozwoju funkcji poznawczych, funkcji językowych, umiejętności społecznych oraz w wspieraniu rozwoju dziecka zdrowego.

Do kogo jest skierowane szkolenie?

Szkolenie jest skierowane do terapeutów wczesnej interwencji, psychologów, pedagogów, logopedów, nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, studentów oraz rodziców.

Jaki jest cel szkolenia?

Poznanie zasad stymulacji rozwoju dziecka poprzez przedstawienie i omówienie jej 17-stu elementów z perspektywy gabinetu prowadzonego przez terapeutę Metody Krakowskiej .

Cena: 250zł

• Przedstawienie autorki Metody , prof. zw. dr hab. Jagody Cieszyńskiej – obszaru badań naukowych oraz publikacji.
  • Omówienie lateralizacji funkcji mózgowych i ich roli w organizacji zajęć oraz doborze materiałów do przeprowadzania stymulacji.
  • Omówienie każdego z 17-stu elementów  na podstawie zdjęć i nagrań filmowych z przeprowadzanych zajęć.
  • Poznanie pomocy dydaktycznych wykorzystywanych do każdego z 17-stu elementów terapii.
Zapisz się na kurs

Jaka organizacja szkolenia?

Koszt: 250zł.

08.30-15.30

1. Założenia Metody Krakowskiej
  2. Obszary wykorzystywania MK w pracy z małymi dziećmi.
  3. Stymulacja rozwoju a terapia.
  4. Reguły i prawidłowości rozwoju, czyli jak skutecznie stymulować rozwój dziecka i unikać lub wyrównywać deficyty.
  5. Elementy Metody Krakowskiej – 17 spójnych narzędzi stymulacji rozwoju.
  6. Lateralizacja funkcji mózgu i jej wpływ na jakość uczenia się.
  7. Nauka czytania metodą symultaniczno – sekwencyjną.
  8. Praktyczne wykorzystanie MK w pracy grupowej.
  9. Pomoce edukacyjne dostępne na rynku, tworzenie własnych.

Kto prowadzi szkolenie?

mgr Izabela Spychał